Stanislav Macík


Stano Macík sa dostal k požičovni lyží akoby náhodu. V 70tych - 80tych rokoch to bol člen Okresnej správy cestovného ruchu – milovník hôr a lyžovania začal pomáhať v servise a požičovni lyží, ktoré prevádzkovalo mesto Liptovský Mikuláš v Jasnej.

Slovo dalo slovo a v zime roku 1981 začal servisovať lyže pod vlastnou značkou. Servis a požičovňu lyží mal dlhé roky priamo v Jasnej – na Koliesku, pri známej Bielej púti. Neskôr - v 1995 roku si postavil vlastnú prevádzku v Demänovej, tam ho nájdete dodnes.

Starostlivosti o lyže sa venuje viac ako štvrťstoročie. Za ten čas sa zmenili nie len lyžiari, ale aj samotné lyže. Súčasné carvingové lyže si vyžadujú iné postupy servisu, ako to bolo v minulosti. Ale o tom vám radšej porozpráva osobne.

Žije v komunite ľudí z Jasnej a z Demänovskej doliny celý život. Tu nenájdete nikoho, kto nelyžuje. Ľudia sú tu so snehom a horami spätý ako málokde. Stano Macík je jedným z týchto obyvateľov hôr. Pozná ich, žije s nimi. Preto ak si chcete dať poradiť, obrátťe sa na neho. Nikde nenájdete lepšiu radu od dobrého skúseného človeka tak, ako práve tu.
lu u ru l r d
Lyže Dynastar